Historie Napoleonských válek

Literatura

Napoleonské války
autor: Richard Holmes

Kniha je velice hezky ilustrovaná, má koženou vazbu a její cena je okolo 1100-1200 Kč. Kniha celkem pěkně provádí průběhem Napoleonských válek. Dočteme se o Napoleonově korunovaci, bitvách, taženích a pod.. V knize najdeme mnoho kopií historických dokumentů. Doporučoval bych hlavně méně zkušeným fanouškům Napoleonských válek.

Napoleonské války
autor: Libor Jůn

Kniha je sice vzhledem malá, ale pro ty, kteří se chtějí dozvědět hodně podrobností o Napoleonských válkách je opravdu skvělá. Kniha se zabývá především problematikou tažení a vřele doporučuji všem.

Napoelon Bonaparte a jeho soupeři
autor: Wintr Stanislav

Kniha se zabývá životním vývojem Napoleonovy kariéry postavené na jeho schopnosti vést vítězné války a  zejména osudy Napoleonových protivníků.  Tato publikace je jedna z mála na toto téma, jelikož jen málo historiků píše též o Napoleonových protivnících. Tuto knihu nemohu doporučit, jelikož jsem ji nečetl a proto je na vás, jestli si ji koupíte či raději půjčíte v knihovně.

 

 

 

 

Horatio Nelson - Hrdina od Nilu¨
autor: Monika Bandasová

V barvitém a velmi zajímavém líčení Nelsonových osudů a osob s ním spojených se prolíná faktografie bitevních střetnutí, politických jednání zákulisí evropských dvorů, historie napoleonských válek a pochopitelně citových vztahů. Publikaci doplňuje množství dobových kreseb, ilustrací, map, přehledů námořních hodností a dalších materiálů. Tuto knihu bych doporučil především lidem, kteří se spíše naklaní na stranu britů než na stranu Napoleona.

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.